CS CZECH DE GERMAN EL GREEK EN ENGLISH ES SPANISH FR FRENCH GA IRISH HE HEBREW IT ITALIAN NL DUTCH PL POLISH RU RUSSIAN SV SWEDISH RU RUSSIAN
 
 

  

( TR )
TUTMA SİSTEMİ Nedir?

IPL grubunun patentli TUTMA SİSTEMİ, direklerin hızlı ve kolay bir şekilde kurulmasını ve sökülmesini sağlayacak şekilde geleneksel temel yöntemlerinin üzerine ya da yerine konarak sünek demir RS yuvaları ile direklerin kurulumuna imkan veren eşsiz bir yöntemdir.


TUTMA SİSTEMİ direk montajında standartları belirlemektedir. Sistem, farklı direk boyutlarına, türlerine ve montaj koşullarına uygun geniş bir dizi özel RS yuvası ile çok çeşitli direk tipleri için tasarlanmıştır. Genelde trafik lambası direkleri, işaret direkleri, mantar bariyerler ve sokaklarda kullanılan çoğu işaret düzeneği betonla kaplanır ya da bir beton kaideye sabitlenir ya da tutturulur. Yani, bu direkler kalıcıdır ve bunların sökülmesi masraflı, rahatsızlık verici ve potansiyel tehlikelere gebe kazı işlemleriyle mümkündür. Çoklu-kullanım olanağı bulunan TUTMA SİSTEMİ ile birlikte artık direkler yüksek dayanımlı sünek demir RS yuvalara yerleştirilebilir ve büyük bir hız, kolaylık ve etkinlikle değiştirilebilir.

  IPL grubunun TUTMA SİSTEMİ'ni geliştirmedeki amacı çağdaş kentsel çevrelerin titizlik gerektiren taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılamaktır. Yaya ve sürücü güvenliğine ilişkin geçerli olan güvenlik hususlarının yanı sıra direk dikim koşulları, kazı gereksiniminin ve kaldırımdaki sıkışıklığın ortadan kaldırılması gibi konular da göz önünde bulundurulmuştur. Genişleyen boyut yelpazesinde, her RS yuvasının dizaynı ve yapısı piyasada elde edilen gerçek deneyimlere göre bütün boyutlarıyla denenmiş, test edilmiş ve geliştirilmiştir.
RS yuvasının çalışma şekli
TUTMA SİSTEMİ hem ilk kurulum aşamasında hem de uzun vadeli kullanım anlamında avantajlar sağlamaktadır. Öncelikle RS yuvası direğe uygun olacak şekilde sabitlenir. Temel oturduktan sonra direk sorunsuz bir şekilde dikilebilir ve gereken tüm kablo ve elektrik bağlantıları tamamlanabilir. Bazı RS yuvalarında geliştirilmiş kurulum ve yerinde derinlik, yön ve dönüş ayarı bulunmaktadır ve tüm montajlar uzun süreli güvenlik ve kolay direk değiştirme özelliklerine sahiptir.

RS yuvaları, çoğu işaret direği, mantar bariyer, trafik lambası direkleri ve diğer sokak eşyalarına uygun boyut ve derinliklerde mevcuttur.

Ayrıca, TUTMA SİSTEMİ çeşitli elektrik bağlantılarını, sığ, derin ya da takviyeli montajları, türlü yol, yüzey ve çevre koşullarını ve diğer kullanıcı gereksinimlerini destekleyerek karşılayacak kapasitededir.
 

Pratik olarak TUTMA SİSTEMİ iyi işlev göstermektedir çünkü temelin direkle bütünlüğünü ayırır. Yani, temel ve RS yuvası çoğu direğin ömründen daha uzun bir süre bozulmadan kalır ve bu sayede orijinal temel ve RS yuvasına art arda direkler dikilebilir. Genel olarak ele alındığında TUTMA SİSTEMİ direk montajını, bakımını ve değiştirilmesini daha ucuz, daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay bir hale getirir.

Neden TUTMA SİSTEMİ?
IPL grubunun bir kuruluşu olan Innovative Products Ltd., eksiksiz bir kentsel çevre yaratmak için çok sayıda yeni özellik ve avantaj getiren TUTMA SİSTEMİ'ni özel olarak geliştirmiştir. Bu avantajlar sadece altyapıya değil ayrıca direğin tasarımında, yapımında, bakımında ve günlük kullanımında yer alan tüm unsurlar için geçerlidir.Sokakta bulunan eşya benzeri düzenekler için iyi bir temel şarttır ve artık sağlam, çok yönlü ve akıllı bir temel hayal değil.


TUTMA SİSTEMİ kentsel çevre düzeni ve yönetimi uygulamalarında bulunan kişilere seçenek, rahatlık ve kontrol şansı sağlıyor. Direk montajı için başlangıçta yapacağınız yatırım hemen meyvelerini verecektir. Güçlü sünek demir RS yuvaları direk temellerinin güvenilirliğini ve ömrünü güçlendirir ve bunu yaparken direği ve direğin işlevini de daha gelişmiş bir konuma getirir. Sermaye yatırımı ve kentsel çevrenin tüm yönlerine olan güven korunabilir. Sokak eşyaları temiz bir şekilde yerleştirilerek daha iyi korunabilir. Altyapı direkleri ve trafik kontrol sistemleri hızlı bir şekilde geliştirilebilir veya değiştirilebilir. RS yuvalarına yerleştirilen tüm direkler önemli maliyet tasarrufları sağlayarak bozulma ve arıza ve kazı işlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

 
IPL grubuna ait TUTMA SİSTEMİ'nin diğer temel alternatiflerine göre asıl avantajı çok yönlülüğü ve öngörüsüdür. RS yuvalarının kullanımı belirtildiğinde, direğin beklenen montaj koşulları, bakım ihtiyaçları ve ömrü anlaşılabilir. Ürün ayrıca tekrarlanan direk devrilmeleri, geniş yükler için direklerin geçici olarak kurulması veya sökülmesi, mevsimsel olaylar, güvenlik hususları ve trafik erişim kontrolü gibi kentsel çevre düzenlemesine dair potansiyel olarak uzun bir talep listesini de göz önünde bulundurur. Direk montajında kullanılan TUTMA SİSTEMİ yuvaları ile tüm bu durumların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.
Further information:
RS Quality Assurance (PDF)
RS Passive Safety (PDF)
RS EN124 Standard (PDF)
Video Demonstrations
   
For further information on the RETENTION SYSTEM please contact IPL group or a regional distributor.

image 1

RETENTION SYSTEM
international contacts
   

image 1

PASSIVE SAFETY
products & solutions
   

RETENTION SYSTEM
at INTERTRAFFIC 2016
   

image 1

RETENTION SYSTEM
at TRAFFEX 2017
   
 

image 1

RETENTION SYSTEM
at MIRA crash
demonstrations 2011
   
 

image 1

RETENTION SYSTEM
Polish Website
   


RETENTION SYSTEM™
and RS sockets are patented products of IPL group.


 


 
 
© IPL group 2010